بررودكريز
 
نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 6
دیروز : 51
افراد آنلاین : 1
همه : 27416
كد خبر: ۸۲۹۶۶
مرحوم دولابي:

صلوات بلند همه چين‌هاي جسم و روح را باز مي‌كند

مرحوم ميرزا اسماعيل دولابي مي فرمود: صلوات وقتي كه بلند فرستاده مي‌شود همه چين‌هاي جسم و روح را باز مي‌كند. زيرا خداوند از بركت قائم آل محمّد عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف مومنين را راست و مستقيم آفريده است و آنها را روي پاي خود ايستانده است.
عقيق:مرحوم ميرزا اسماعيل دولابي مي فرمود: صلوات وقتي كه بلند فرستاده مي‌شود همه چين‌هاي جسم و روح را باز مي‌كند. زيرا خداوند از بركت قائم آل محمّد عجل‌الله تعالي فرجه‌الشريف مومنين را راست و مستقيم آفريده است و آنها را روي پاي خود ايستانده است. حجت خدا روي پاي خود ايستاده است، او ايستاده است. اين از لقب او معلوم است، او هميشه ايستاده است. به ما فرموده است براي خدا بلند شويد اَن تَقوُمُوا لِلهِ (سوريه سبأ آيه 46). بلند شويد و براي خدا حركت كنيد. او هميشه ايستاده است. در روايت آمده است كه او حتّي اگر بنشيند باز ايستاده است، لذا خداوند مومنين را خوش قامت و بدن‌هايشان را مستقيم و همه رگ‌هاي بدن آنها را صدق آفريده است. همه صدق و مستقيم است. اميدوارم در نما، آرام بايستيد و حركت و نشستنتان آرام باشد تا آن مستقيم بودن و صدقي كه خداوند آفريده است محفوظ بماند.
دروغ يعني چين دادن و چيزها را عوض كردن. يعني آنكه آدمي سر رگ‌ها را با منقاش برگرداند تا بتواند دروغ بگويد و الاّ تمام وجود بني‌آدم را فطرت توحيدي و صدق محض آفريده است. مي‌دانيد كه بدن رگ بسيار دارد؛ رگ‌هاي ريزي دارد كه آنها را بايد با ميكروسكوپ ديد. بعضي رگ‌ها درشت است، بعضي رگ‌ها زياد است، در گوشت هم رگ هست. وقتي كه انسان راستگوست و نشستن و راه رفتنش صدق است تمام اين رگ‌ها مرتّب‌اند و زحمتي براي صاحبش ندارند. خدا نكند كسي بخواهد چيزي خلاف آنچه مي‌داند و آفريده شده است بگويد. چنين كاري چقدر زحمت دارد. بايد تمام وجود خود را برگداند و كج كند تا بتواند يك دروغ بگويد. بايد فهم و شعور خود را كتمان كند و سر آنها را برگرداند. بلكه بايد تمامي وجود خود را كنترل كند و همه آن را كج كند و كنترل كند كه مبادا راست بگويد. آخر سر هم كنترل از دستش خارج مي‌شود و راستش را مي‌گويد. دروغ اساساً خود چيزي نيست كه واقعيت داشته باشد، چه رسد به تهيه كردن آن. دروغ چيزي را مي‌گويند كه واقعيت ندارد، آيا چنين نيست؟ چيزي كه واقعيت ندارد پيش‌بيني كردنش چگونه است؟ چنين چيزي ديگر اصلاً واقعيت ندارد. لذا يك چيز موهومي است. وقت صرف آن نكن كه بفهمي دروغ چيست. نمي‌تواني و هيچ كس نمي‌تواند بفهمد كه آن چيست. زيرا وجود و شيئيتي ندارد كه كسي آن را بشناسد و پيدايش كند.
در تعريف دروغ، گفتند چيزي است كه واقعيت ندارد. پرسيد: آيا واقعيت ندارد؟ گفتند: نه. دوباره پرسيد دوباره همين پاسخ را شنيد. اميدوارم سه دفعه كه اين سوال را كردي و آن جواب را شنيدي باور كني كه دروغ واقعيت ندارد، نه حرفش، نه ذكرش و نه خودش.


پي نوشت:

كتاب طوبي محبت؛ جلد3 – ص 157
مجلس حاج محمد اسماعيل دولابي

منبع:تسنيم
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۲۵:۳۷ ] [ ahmad ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By tinablog :.

کد ِکج شدَنِ تَصآویر

کداهنگ برای وبلاگ

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
درباره وبلاگ

سياسي،اجتماعي،فرهنگي
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب

|