بررودكريز
 
نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 36
دیروز : 51
افراد آنلاین : 1
همه : 27446
 

 

 

خاطرات  دفاع مقدس( 4) ازكتاب خاطرات زيبا نوشته حجت الاسلام علي اسماعيلي كريزي     الطاف خداوند

 

 

 

 

 

 

 

 

آقاي قاليباف فر ماندة لشكر نصر مي‌گفت: يك روز صبح زود قبل از طلوع آفتاب، از جلو تپة كله قندي عبور مي‌كرديم. يك نفر عراقي بالاي تپه پشت تير بار نشسته بود و به طرف ماشين ما تيراندازي مي‌كرد. آن روز ما خيلي اذيت شديم. با خودم گفتم، اگراين تيربارچي روزي به دست من بيفتد، مي‌دانم با او چه كنم. مدتي گذشت اين حادثة تلخ هم چنان در ذهن من بود، تا اينكه طولي نكشيد. رزمندگان آنجا را از لوث وجود دشمن پاكسازي كردند و تعدادي اسيرگرفتند. يكي از اسرا را پيش من آوردند وگفتند اين خيلي مقاومت كرده و تا آخر تسليم نشده والان هم درست جواب نمي‌دهد. چند سئوالي از وي كردم، مشخص شد؛ آن كسي چند روز قبل در آن ساعت پشت تيربار بوده و ما را آن قدر اذيت كرده و ما تقاضاي دستيابي به اورا از خدا داشته‌ايم، همين فرد است. ما هم به شكرانه اين نعمت كه خداوند به ما لطف نموده و دعايمان مستجاب شده است به او هيچ گونه اذيت آزاري نرسانده و در جمع بقية اسرا تحويل مسئولين مربوطه داديم.

منطقه عمليات محرم

پس ازآن وارد منطقة دهلران شده وشب را درجمع رزمندگان مانديم. فردا از محل عمليات محرم و خطوط مقدم جبهه بازديد نموديم. نيرو‌هاي بسيجي اصفهان درخط مقدم مستقر بودند. از تعدادي سنگرسركشي كرده وساعاتي را با آنها نشستيم. چقدر نيرو‌هاي با صفا و صميمي بودند. سپس خدا حافظي كرده و منطقه را ترك نموديم.

منطقه عملياتي خوزستان

از آنجا عازم مناطق جنگي خوزستان شديم. پس از بازديد خطوط مقدم و منطقه سوسنگرد كه خرابي‌هاي فراواني ارتش بعثي عراق براي مردم بجا گذاشته بود از دهلاويه (محل شهادت شهيد چمران) نيز بازديد نموده وسري به هويزه زديم. از هويزه جز اسمي باقي نمانده بود. تمامي خانه‌ها و.منازل مردم را با بيل مكا نيكي تخريب كرده بودند. امكانات ووسايل مردم راغارت كرده و هر چه بجا مانده بود، زير خروار‌ها خاك دفن شده بود. دل هرانساني را به غم و اندوه فراوان و لعن و نفرين به متجاوزين وا مي‌داشت. پس از آن از نيروهاي خراسان در محل لشكر 92زرهي اهواز سركشي نموده و سفر را به پايان رسانده به مشهد مقدس برگشتيم.

منبع : كتاب خاطرات زيبا نوشته حجت الاسلام والمسلمين علي اسماعيلي كريزي


امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۲:۵۵:۱۲ ] [ ahmad ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By tinablog :.

کد ِکج شدَنِ تَصآویر

کداهنگ برای وبلاگ

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
درباره وبلاگ

سياسي،اجتماعي،فرهنگي
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب

|