بیت کوین چیست ؟
ارز دیجتال
خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
گوشی موبایل
تور کیش
اخبار پزشکی سلامت
بررودكريز

بررودكريز
 
نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 13
دیروز : 51
افراد آنلاین : 1
همه : 27423
عكس؛
لحظه خاص حاج قاسم در ضريح امام رضا(ع)
تاريخ انتشار : ۲۷ دي ۱۳۹۵ در ۱:۴۶ ب٫ظ
 
ضريح حرم مطهر امام رضا(ع) در مراسمي با حضور توليت آستان قدس رضوي و امام جمعه مشهد و جمعي از علما و مسئولان، غبارروبي و عطرافشاني شد.
361999_310

به گزارش صبح توس، ضريح حرم مطهر امام رضا(ع) در مراسمي با حضور توليت آستان قدس رضوي و امام جمعه مشهد و جمعي از علما و مسئولان، غبارروبي و عطرافشاني شد؛ در ادامه نيز عكسي خاص از سردار قاسم سليماني را در اين مراسم مشاهده مي‌كنيد.

 

سليماني

 

 

http://barrud.rasekhoonblog.com

 

 
احمداسماعيلي كريزي/"استان خراسان رضوي،شهرستان كاشمربخش كوهسرخ"
شكلك هاي محدثه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۵۷:۲۵ ] [ ahmad ]
خاطرات خواندني رهبر انقلاب از شهيد نواب صفوي
تاريخ انتشار : ۲۷ دي ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۷ ب٫ظ
 
در سال 1332 كه قضيه 28 مرداد پيشامد كرد، من كاملاً در جريان سقوط مصدّق و حوادث آن روز بودم؛ يعني من خوب يادم است كه اوباش و اراذل، در مجامع حزبي كه به دولت دكتر مصدق ارتباط داشتند، ريخته بودند و آن‌جاها را غارت ميكردند. اين مناظر، كاملاً جلوِ چشمم است!
رهبري

به گزارش صبح توس، سيد مجتبي تهراني معروف به نواب صفوي، در سال ۱۳۰۳ شمسي در خانواده اي روحاني و اصيل در خانه محقري در خاني آباد تهران قدم به عرصه ي وجود گذاشت. پدر او مرحوم سيد جواد ميرلوحي، از روحانياني بود كه در اثر فشار حكومت رضاخان مجبور به ترك لباس روحانيت شد، اما از طريق تصدي وكالت دادگستري همچنان به داد مظلومان مي رسيد. پس از اتمام دوره ابتدايي وارد مدرسه صنعتي آلمان شد. همزمان با آن به آموختن دروس حوزوي پرداخت.

 

از ابتداي جواني احساسات عميق ديني از خود ـ در شكل تظاهرات و اعتراض بر ضد مظاهر بي ديني در جامعه ـ نشان داد. با استخدام در شركت نفت و با تشكيل جلسات شبانه براي كارگران به روشنگري ايشان پرداخت. پس از آن در اواخر سال ۱۳۲۰، پس از طي تحصيلات ابتدايي و متوسطه، رهسپار حوزه علميه نجف اشرف شد و با ملاحظه يكي از كتاب‌هاي كسروي كه در آن به حضرت امام رضا(ع) توهين شده بود حكم ارتداد نويسنده آن را از يكي از مراجع گرفت و جهت اجراي آن روانه وطن شد و گروه فدائيان اسلام را تشكيل داد.

 

از مهمترين اقدامات فدائيان اسلام مي توان ترور احمد كسروي و عبدالحسين هژير وزير دربار وقت نام برد. نواب در تير ماه ۱۳۳۰ در زمان نخست وزيري مصدق دستگير شد ولي با سقوط مصدق وي و يارانش آزاد شدند. در جريان قرارداد بغداد نواب قصد ترور حسين علا، نخست وزير وقت را داشت كه پس از ترور نافرجام اين شخص، نواب و يارانش دستگير و در دادگاه رژيم پهلوي به اعدام محكوم و در ۲۷ دي ۱۳۳۴ تيرباران شدند و به شهادت رسيدند. در ادامه خاطرات خواندني مقام معظم رهبري از شهيد نواب صفوي روايت شده است.

 

برو فلسطين بجنگ

 

ايشان تحت تأثير اخوان‌المسلمين بود يعني حسن البناء روي ايشان اثر گذاشته بود و ايشان به نوبه‌ي خودش روي ديگران اثر گذاشته بود. يكي از رهبران معروف سازمان آزاديبخش فلسطين به من گفتش كه من در مصر، در آن سفري كه نواب صفوي مصر آمده بود، مشغول درس خواندن بودم رشته‌ي مهندسي داشتم درس ميخواندم و داشتم درس ميخواندم كه مهندس بشوم و مشغول كارهايم بشوم، اين آمد گفتش كه تو داري درس ميخواني اينجا؟ برو فلسطين بجنگ، گفت من يكهو منقلب شدم به يك عده‌اي از جوانها در مصر سخنرانيهايي ايشان كرده بود ديگر و گفته بود برو به جنگ، اينجا آمدي مشغول درس خواندني؟ و همان شخص بلند شد آمد در فلسطين و خب اين آمدنها بود كه اصلاً مسئله‌ي فلسطين را جور ديگري كرد.
(گفتگو با آيت‌الله خامنه‌اي درباره شخصيت شهيد نواب صفوي ۱۳۶۳/۱۰/۲۲)

 

اخلاص و صفاي شهيدنواب صفوي مرا مجذوب كرد

 

من شايد پانزده يا شانزده سالم بود كه مرحوم “نوّاب صفوي” به مشهد آمد. مرحوم نواب صفوي براي من، خيلي جاذبه داشت و به كلي مرا مجذوب خودش كرد. هر كسي هم كه آن وقت در حدود سنين ما بود، مجذوب نواب صفوي ميشد؛ از بس اين آدم، پرشور و بااخلاص، پر از صدق و صفا و ضمنا شجاع و صريح و گويا بود. من ميتوانم بگويم كه آن‌جا به طور جدي به مسائل مبارزاتي و به آنچه كه به آن مبارزه سياسي ميگوييم، علاقه‌مند شدم. البته قبل از آن، چيزهايي ميدانستم. زمان نوجواني ما با اوقات “مصدق” مصادف بود. من يادم است در سال ۱۳۲۹ وقتي كه مصدّق تازه روي كار آمده بود و مرحوم “آيةالله كاشاني” با او همكاري ميكردند – مرحوم آيت الله كاشاني نقش زيادي در توجه مردم به شعارهاي سياسي دكتر مصدق داشتند – لذا كساني را به شهرهاي مختلف ميفرستادند كه براي مردم سخنراني كنند و حرف بزنند. از جمله در مشهد، سخنراناني مي‌آمدند. من دو نفر از آن سخنرانان و سخنرانيهايشان را كاملا يادم است. آن‌جا با مسائل مصدق آشنا شديم و بعد، مصدّق سقوط كرد.

 

در سال ۱۳۳۲ كه قضيه ۲۸ مرداد پيشامد كرد، من كاملاً در جريان سقوط مصدّق و حوادث آن روز بودم؛ يعني من خوب يادم است كه اوباش و اراذل، در مجامع حزبي كه به دولت دكتر مصدق ارتباط داشتند، ريخته بودند و آن‌جاها را غارت ميكردند. اين مناظر، كاملاً جلوِ چشمم است!

 

خاطرات خواندني مقام معظم رهبري از شهيد نواب صفوي

 

بنابراين من مقوله‌هاي سياسي را كاملا ميشناختم و ديده بودم؛ ليكن به مبارزه سياسي به معناي حقيقي، از زمان آمدن مرحوم نواب علاقه‌مند شدم. بعد از آن‌كه مرحوم نواب از مشهد رفت، زياد طول نكشيد كه شهيد شد. شهادت او هم غوغايي در دلهاي جواناني كه او را ديده و شناخته بودند، به وجود آورده بود. در حقيقت سوابق كار مبارزاتي ما به اين دوران برميگردد؛ يعني به سالهاي ۱۳۳۳ و ۳۴ به بعد. (گفت و شنود صميمانه رهبر معظم انقلاب اسلامي با گروهي از جوانان و نوجوانان ۱۳۷۶/۱۱/۱۴)

 

شخصيت اثرگذار

 

و اما اين‌كه چه شخصيتهايي روي من اثر گذاشته‌اند، بايد بگويم شخصيهاي زيادي بودند. آن كسي كه در دوره جواني من خيلي روي من اثر گذاشت، در درجه اول، مرحوم “نواب صفوي” بود. آن زماني كه ايشان به مشهد آمد، حدودا پانزده سالم بود. من به‌شدت تحت تأثير شخصيت او قرار گرفتم و بعد هم كه از مشهد رفت، به فاصله چند ماه بعد، با وضع خيلي بدي شهيدش كردند. اين هم تأثير او را در ما بيشتر عميق كرد. بعد هم امام روي من اثر گذاشتند. من قبل از آن‌كه به قم بيايم و قبل از شروع مبارزات، نام امام را شنيده بودم و بدون اين‌كه ايشان را ديده باشم، به ايشان علاقه و ارادت داشتم. علت هم اين بود كه در حوزه قم، همه جوانان به درس ايشان رغبت داشتند؛ درس جوان‌پسندي داشتند. من هم كه به قم رفتم، ترديد نكردم كه به درس ايشان بروم. از اول در درس ايشان حاضر ميشدم و تا آخر كه در قم بودم، به يك درس ايشان مستمرا ميرفتم. ايشان هم روي من خيلي اثر داشتند. البته پدرم در من اثر داشت، مادرم در من خيلي اثر داشت. از جمله شخصيتهايي كه عميقاً روي من اثر گذاشته، مادرم است؛ خانم خيلي مؤثّري بود. (بيانات در ديدار جمعي از جوانان ۱۳۷۷/۰۲/۰۷)

 

كار نواب مذهبي، سياسي بود

 

مقام معظم رهبري درباره اولين مبارزه‌ي مرحوم نواب صفوي به اين معني كه وي اولين مبارزه را با افكار كسروي شروع كرد، معتقد هستند:

 

البته كاري كه ايشان در مقابل كسروي انجام دادند يك كار فرهنگي فقط نبود، اتفاقا كار سياسي، نظامي، فرهنگي بود. نظامي بود براي اينكه خب كسروي را مضروب كرد و بعد هم يكي از ياران ايشان كسروي را كشت يعني دو مرتبه از طرف نواب، كسروي مورد حركت باصطلاح نظامي قرار گرفت. يكبار به وسيله‌ي خود ايشان كه با كارد حمله كرد، يكبار هم به وسيله‌ي مرحوم امامي، سيد حسين امامي، كه با اسلحه زد و كسروي را عملا نابود كرد. كار سياسي هم بود، همانطور كه قبلا هم گفتم، اصلا ماهيت حركت ضد ديني كه كسروي هم يك تئوريسينها و طراحانش بود يك ماهيت سياسي بود، هيچكس نميتواند بگويد كسروي يك عنصر غير سياسي بوده، مگر كسي ميتواند چنين چيزي را بگويد؟ خود كسروي يك عنصري بود كه اصلا حركتش از آغاز، در مشروطيت و بعد از مشروطيت، تا آن روزي كه كشته شد يك حركت سياسي بود و يكي از چهره‌هاي سياسي ايران بود. پس مبارزه‌ي با كسروي فقط مبارزه‌ي با افكار ضد مذهبي او نيست، زيرا كه همان افكار ضد مذهبي هم يك حركت سياسي بود و يك ريشه و منشأ سياسي داشت. بنابراين كار مرحوم نواب به اعتقاد من كار مذهبي فقط نبود، كار مذهبي، سياسي بود و به همين شكل هم منعكس شد.(گفتگو با آيت‌الله خامنه‌اي درباره شخصيت شهيد نواب صفوي ۱۳۶۳/۱۰/۲۲)

 

باشگاه خبرنگاران

 

انتهاي پيام/

http://barrud.rasekhoonblog.com

 

 
احمداسماعيلي كريزي/"استان خراسان رضوي،شهرستان كاشمربخش كوهسرخ"
شكلك هاي محدثه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۵۵:۰۸ ] [ ahmad ]
كد خبر: ۴۶۱۸۰۱
تاريخ انتشار:
۲۶ دي ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
سيد علي خميني، حجت الاسلام محمدي گلپايگاني رئيس دفتر مقام معظم رهبري و محمدجواد ظريف وزير امور خارجه در مراسم هفتمين روز رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني حضور يافته‌اند.
امتياز خبر: 92 از 100 تعداد راي دهندگان 9360
خبرآنلاين: سيد علي خميني، حجت الاسلام محمدي گلپايگاني رئيس دفتر مقام معظم رهبري و محمدجواد ظريف وزير امور خارجه در مراسم هفتمين روز رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني حضور يافته‌اند.
 
سيدعلي خميني و ظريف در مراسم هفتم آيت الله هاشميبرترينها*

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۳۵:۲۷ ] [ ahmad ]


پس از افزايش شايعات و طرح موضوعات بي اساس درباره علت و چگونگي درگذشت آيت‌الله هاشمي در رسانه‌هاي بيگانه ، محمد هاشمي بصورت رسمي به اين شايعات پاسخ داد.
امتياز خبر: 96 از 100 تعداد راي دهندگان 13863
پايگاه خبري جماران: پس از افزايش شايعات و طرح موضوعات بي اساس درباره علت و چگونگي درگذشت آيت‌الله هاشمي در رسانه‌هاي بيگانه ، محمد هاشمي بصورت رسمي به اين شايعات پاسخ داد.

وي با تاكيد بر اين نكته اولين نفري بود كه در كنار آيت الله هاشمي حاضر شد با تاكيد بر تلاش تيم پزشكي در احياء آيت الله هاشمي گفت : به رغم تلاش هاي تيم پزشكي براي احيا متاسفانه موفق نشدند و اين نشان مي داد كه آقاي هاشمي قبل از انتقال به بيمارستان رحلت كردند و هيچ آثاري از خفگي ، كبودي و .... وجود نداشت.

محمد هاشمي با تاكيد بر صحت اعلام تيم پزشكي مبني بر ايست قلبي گفت : آن چيزي كه پزشكان اعلام كردند ايست قلبي بوده ، اين اعلام صحيح و درست بوده است و معاندان هم سعي مي كنند با طرح موضوعاتي، تفرقه و شبهه ايجاد كنند.

http://barrud.rasekhoonblog.com

 

 
احمداسماعيلي كريزي/"استان خراسان رضوي،شهرستان كاشمربخش كوهسرخ"
شكلك هاي محدثه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۲۸:۴۰ ] [ ahmad ]
كد خبر: 81521


در واكنش به گستاخي انديشكده اينترپرايز؛

ارگان‌هاي انقلابي شخص محور نيستند/ راه حاج قاسم‌ و حاج‌قاسم‌ها ادامه دارد


ارگان‌هاي انقلابي شخص محور نيستند/ راه حاج قاسم‌ و حاج‌قاسم‌ها ادامه دارد
 
مايكل روبين بايد بداند، نيروي قدس هيچ‌گاه شخص محور نبوده و وجود فرماندهان همفكر و با صلابت دفاع مقدس در صورت حذف يك فرمانده، خلا ايجاد شده را پر كرده و سازمان را هدايت مي‌كنند. قاسم سليماني را برباييد!
پايگاه تحليلي خبري هم انديشي: سايت انديشكده مطالعات جهان اسلام
در مطلبي نوشت:
الف) انديشكده اينترپرايز در يادداشتي به قلم مايكل روبين عضو سابق پنتاگون و نويسنده كتاب رقص با شيطان ( خاطرات نبردهاي نيم قرن آمريكا با گروه ها و دولت هاي متخاصم) به موضوع حضور سردار سليماني در منطقه پرداخت و از دولت ترامپ درخواست كرد وي ( سردار سيلماني) را بازداشت و بربايند. ضعف در نتايج بدست آمده غرب به ويژه مبارزه با نيروي قدس مايكل روبين را مجبور ساخت تا چنين تيتيري براي خود انتخاب كند. روبين در نوشته خود علاوه بر قدرت نبرد #نيروي_قدس به ضعف ديپلماسي رسانه اي آمريكا اشاره دارد. مسئله اي كه پس از انتشار موضوع مدافعان حرم در اضمحلال فضاي رسانه اي غرب تاثيرگذار تر شده است. 
 
ب) ماكيل روبين بايد بداند نيروي قدس ( بنابر امارهاي غير مستند ويكي پديا) 20هزار نفر عضو دارد كه در واقع نشان از تخصصي بودن و گسترده بودن آن است. قبل از سردار سليماني ، سردار وحيدي و چندتن از فرماندهان سپاه پايه گذاران اين نيروي آزادي بخش قدس شريف ساختار نيرو را به طوري هدفمند طراحي كردند كه هيچ گاه شخص محور نبوده است. وجود فرماندهان همفكر و با صلابت دفاع مقدس در صورت حذف يك فرمانده ، خلا ايجاد شده را پر كرده و سازمان را هدايت ميكنند. سرداراني همانند سردار قااني، سردار اسدي، سردار رودكي، سردار مرتضي قرباني، سردار رباني، سردار رشيد، سردار ايزدي، سردار زهدي، سردار كوثري، سردار غلامرضا محرابي ، سردار ناصح، سردار غلامپور، سردار احمديان، سردار غلامرضا جلالي و ده ها فرمانده بازمانده از جنگ كه سابقه مديريت فراگير و كشوري را هم دارند ، سربازان جان بر كف نظام هستند كه در نبود هر يك از يارانشان خلا او را پر ميكنند. با خلا حسن باقري، برادر محمد باقري و با خلا احمد متوسليان ، همت ها و همداني ها جانشين شدند. در واقع صفوف فرماندهان و هدايت گران هيچ گاه خالي نمي شود. 

م
 
كد مطلب: 361930
مرجع : فارس

 

براي مشاهده تصاوير بيشتر كليك كنيد.

http://barrud.rasekhoonblog.com

 

 
احمداسماعيلي كريزي/"استان خراسان رضوي،شهرستان كاشمربخش كوهسرخ"
شكلك هاي محدثه
انتهاي پيام

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۲۵:۲۶ ] [ ahmad ]
كد خبر: 81582

كارشناس انديشكده آمريكايي پيشنهاد داد


«اگر ترامپ به راستي در پي حفاظت از جان مردم آمريكا است بايد هزينه قابل توجهي را براي دستگيري يا كشتن سليماني اختصاص دهد...»
جايزه براي سر سردار سليماني!

اتاق خبر 24: موفقيت هاي ايران در مبارزه با تروريست هاي ساخته دست غرب، و نقش پررنگ سردار سليماني در اين رابطه، آتش خشم مقامات و رسانه هاي غربي را برافروخته است.

در همين راستا مايكل روبين از كارشناسان انديشكده آمريكايي "امريكن اينترپرايز" (American Enterprise) با انتشار گزارشي تحت عنوان "قاسم سليماني را برباييد" از دولت ترامپ درخواست كرده كه براي ترور سردار سليماني جايزه تعيين نمايند.

در اين گزارش آمده است: «عكس هاي ژنرال سليماني، فرمانده سپاه قدس ايران در ميدان هاي نبرد عراق و سوريه به تصاويري نمادين در ايران تبديل شده است.
به طور معمول، فرماندهان تلاش مي كنند كه خود را از مركز توجهات دور نگه دارند اما سليماني آنچنان جسور شده است كه به پايگاه هاي خبري رسمي اجازه مي دهد كه خروجي خود را مملو از تصاوير و حتي ويدئوهاي او سازند.

او با بي اعتنايي به تحريم هاي آمريكا، براي مذاكره و خريد تسليحات جديد به مسكو مي رود و سپاه قدس تحت رهبري او، صدها آمريكايي را در عراق و افغانستان مي كشند و حتي حمله اي تروريستي در واشنگتن را طرح ريزي مي كند[!]

چقدر خنده دار است كه وزارت خارجه آمريكا براي دستگيري برخي از اعضاي القاعده ميليون ها دلار جايزه تعيين كرده است، اما مردي كه مسئول مرگ صدها آمريكايي است، در اين طرح قرار داده نشده است.

البته نبايد از اين موضوع شگفت زده شد چرا كه باراك اوباما و جان كري ترجيح داده اند كه براي حفظ توافق هسته اي، سابقه ايران را ماست مالي كنند و اين داستان ساختگي را ترويج كنند كه ميانه روها و اصلاح طلبان ايران، ديدگاه هاي افراط گرايانه كمتري دارند؛ در حالي كه حتي خودِ ژنرال سليماني پس از مرگ هاشمي اعلام كرد كه نظرات او از ابتداي انقلاب تا زمان مرگ تغيير نكرد بلكه تاكتيك هايش عوض شده بود.

اگر دونالد ترامپ، رئيس جمهور جديد آمريكا، به راستي در پي حفاظت از جان مردم آمريكا و انتقام كشته شدگان ما هستند بايد به دشمنان آمريكا نشان دهند كه كشتن مردم آمريكا براي آن ها هزينه شخصي به دنبال خواهد داشت. ترامپ بايد هزينه قابل توجهي را براي دستگيري يا كشتن سليماني اختصاص دهد.

سليماني با انتشار عكس هاي خود در عراق و سوريه، آمريكا را به سخره گرفته و تصويري ضعيف و تحقير شده از آمريكا را در منطقه به تصوير كشده است. هدف گرفتن سليماني يك بازي برد برد است و حتي اگر به دستگير شدن او نيانجامد، به احتمال زياد او ديگر قادر نخواهد بود كه ايران را ترك كند و تمامي متحدان ايران در منطقه، احتياط و هراس او را ضعف تلقي خواهند كرد و اگر به حضور خود در صحنه هاي نبرد ادامه دهد، در خطر خواهد بود. اگر او به دست نيروهاي آمريكايي كشته شود، خطوط قرمزي كه توسط اوباما و جان كري زير پا گذاشته شده بود، بازگردانده شده و اگر او دستگير شود يك منبع باداورده اطلاعاتي خواهد بود.»

منبع:جام نيوز

http://barrud.rasekhoonblog.com

 

 
احمداسماعيلي كريزي/"استان خراسان رضوي،شهرستان كاشمربخش كوهسرخ"
شكلك هاي محدثه

انتهاي پيام

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۱۵:۵۲ ] [ ahmad ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ]
.: Weblog Themes By tinablog :.

کد ِکج شدَنِ تَصآویر

کداهنگ برای وبلاگ

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
درباره وبلاگ

سياسي،اجتماعي،فرهنگي
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب

|