بیت کوین چیست ؟
ارز دیجتال
خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
گوشی موبایل
تور کیش
اخبار پزشکی سلامت
بررودكريز

بررودكريز
 
نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 14
دیروز : 51
افراد آنلاین : 1
همه : 27424
 

 

سه شنبه 14 دي 1395 15:59 احمد [ نظرات ]


سردار شهيد سيد حسن فلاح هاشميان____________________________________________________

سردار شهيد سيد عليرضا قوام
_________________________________________سردار شهيد محمد يزداني


__________________________________

سردار شهيد حاج محمد علي صادقي طرقي
_______________________________________

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۲۸ ] [ ahmad ]
كدخبر :

  404378 تاريخ مخابره : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۲۳:۲۴

فيلم/ نگاهي به زندگي پربركت آيت الله شرعي دانلودادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۲۸ ] [ ahmad ]
منوچهر محمدي

چگونه با رژيمي كه هدفش سرنگوني ماست، مذاكره كنيم/ بلاي «ياسر عرفات» را سر ما هم مي‌آورند

    "عرفات در نشست سازمان ملل با شاخه زيتون وتفنگ آمد و گفت "اگر به‌اندازه پشت يك الاغ به من زمين بدهيد من دولت تشكيل مي‌دهم" كه آنها شاخه زيتون و تفنگ را گرفتند و به‌ اندازه پشت الاغ هم خاك به او ندادند." پايگاه تحليلي خبري هم انديشي: منوچهر محمدي كارشناس مسائل آمريكا كه مدرك كارشناسي ارشد خود را در رشته علوم سياسي از دانشگاه شهيد بهشتي و دكتراي خود را در رشته روابط بين‌الملل از آمريكا اخذ كرده بيش از 3 دهه مسئوليت‌هاي اجرايي داشته كه بيشتر آنها در حوزه بين‌المللي رقم خورده و كتاب‌هايي را نيز در اين زمينه نگاشته است.
بر همين اساس در مصاحبه‌اي با وي به بررسي جنبه‌هاي مختلف مذاكره با آمريكا و رابطه با اين كشور پرداختيم. خبرنگار تسنيم در اين گفت‌وگو تلاش كرده مهمترين شبهاتي كه درباره چرايي عدم مذاكره با آمريكا مطرح است را به صورت صريح از منوچهر محمدي بپرسد. در ابتداي اين گفت‌وگو نيز اعلام شد كه آنچه به عنوان سوال پرسيده مي شود ضرورتاً سوال خبرنگار نيست بلكه مجموعه شبهاتي است كه معمولاً از سوي رسانه‌هاي بيگانه مطرح مي‌شود و مناسب است به آنها پاسخ داده شود. آنچه در ادامه مي‌آيد مشروح اين گفت‌وگوست.
تسنيم: رابطه و مذاكره با آمريكا بارها از سوي مقامات ارشد كشورمان نهي شده است. مذاكره با آمريكا ممكن است فايده مهمي براي ايران نداشته باشد، اما چه ضررهايي متوجه ايران است كه همواره نسبت به آن هشدار داده شده است.
محمدي: من در آمريكا زندگي كرده‌ام و دوران دكتري را گذرانده‌ام و هم اينكه از دروس ما هم شيوه مذاكرات بين‌المللي بود و پس از بازگشت به ايران در مسئوليت‌هاي بين‌المللي كه داشته‌ام چه در دفتر خدمات حقوق بين‌الملل در رابطه با بيانيه الجزاير و چه در وزارت دفاع به عنوان معاونت حقوقي امور مجلس عملاً در مذاكرات بين‌المللي حتي با خود آمريكايي‌ها شركت كرده‌ام كه در رابطه با دعاوي عليه آمريكا درباره قراردادهاي نظامي با اين كشور در پيش از انقلاب بود.
به عنوان يك صاحب‌ نظر كه تجربه مذاكره و تخصصش در اين زمينه است و با شناختي كه از آمريكايي‌ها دارم با شما صحبت مي‌كنم.
رابطه با آمريكا و مذاكره با آن دو مقوله متفاوت است. در خصوص رابطه با آمريكا بايد گفت كه ما رابطه را با آمريكايي‌ها قطع نكرديم بلكه آنها قطع كردند. بعد از آن هم پشيمان شدند اما چون همواره از يك جايگاه مستكبرانه برخورد مي‌كردند، براي برقراري مجدد رابطه شرط و شروط گذاشتند.
از سال 59 كه موضوع قطع رابطه رخ داد همواره برقراري اين روابط در دستور كار آنها بوده، اما شرايطي داشتند از جمله اينكه ايران بايد حقوق بشر را رعايت كند، بايد از حمايت از حزب الله كه به زعم آنها تروريسم محسوب مي‌شود، دست بردارد و ...
آنها برقراري رابطه را مشروط به حل و فصل اختلافات كرده بودند، يعني ما دست از دشمني با آمريكا برداريم و مانند مصر زير سلطه آنها برويم و نهايتاً بپذيريم كه آمريكا كد خدا است؛ وگرنه نفس داشتن رابطه ديپلماتيك مشكلي نداشته و ندارد كما اينكه با انگليس علي‌رغم همه خصومت‌هاي آن رابطه داشته و گهگاهي بدليل خباثت‌هاي لندن روابط قطع بود.
ما تنها دولت‌هايي كه به رسميت نشناخته‌ايم رژيم صهيونيستي و نيز رژيم آفريقاي جنوبي در زمان آپارتايد بود.
متأسفانه بسياري اين اشتباه را دارند كه برقراري رابطه را با حل و فصل اختلافات و خصومت‌ها و رفاقت با دولت آمريكا يكي مي‌بينند. اتحاد شوروي با وجود خصومتي كه در جنگ سرد داشت با آمريكا رابطه داشت، اما موضوع اينجاست كه رابطه و رفاقت را يكي مي‌دانند.
آمريكا انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي را هنوز نپذيرفته و به همين علت در طول اين 38 سال بارها توطئه‌هاي روشني را عليه جمهوري اسلامي ترتيب داده و هنوز هم ادامه دارد، بنابراين وقتي با دولتي سروكار داريد كه هدفش سرنگوني نظام شماست، چطور مي‌توانيد رابطه داشته باشيد.
اين رابطه منجر به آن مي‌شود كه مجدداً سفارت آمريكا در تهران مانند سال 1332 تبديل به اتاق كودتا شود و متأسفانه برخي در داخل ايران نمي‌توانند اين موضوع را درك كنند و تصور مي‌كنند كه اگر با آمريكا رابطه داشته باشيم مشكلاتمان حل مي‌شود در حاليكه آنها هنوز نظام جمهوري اسلامي را به عنوان يك دولت مستقل و غير تحت سلطه پذيرا نيستند.
ما پس از فروپاشي اتحاد شوروي و دست كشيدن روسيه از خصومت با ايران رابطه حسنه‌اي را با آن كشور برقرار كرديم.
* رابطه با آمريكا با 2 شرط محقق مي‌شود
رابطه با آمريكا محقق نخواهد شد مگر با 2 شرط؛ اول نظام جمهوري اسلامي به عنوان يك نظام مستحكم و پابرجا از سوي واشنگتن به رسميت شناخته شود و دوم اينكه آمريكا دست از سلطه‌گري بخصوص در جهان اسلام و منطقه بردارد.
در خصوص مذاكره با آمريكا هم بايد گفت كه در مذاكرات بين‌المللي زماني مي‌توان نتيجه گرفت كه اولاً طرفين به حقوق و خواسته‌هاي طرف مقابل احترام بگذارند و ثانياً در شرايط برابر سرميز بنشينند، اما آمريكايي‌ها هيچگاه اين موارد را رعايت نكردند. آمريكايي‌ها بدليل روحياتشان همواره بالا مي‌نشينند و به طرف مقابل حرف‌هايشان را ديكته مي‌كنند.
* در برجام هر چه تيم آمريكايي ديكته كرد تيم ايراني نوشت
متأسفانه دولت تدبير و اميد اين حالت را به رسميت شناخت و پذيرفت كه آمريكا كدخداست و ما رعيت هستيم. پذيرفت كه دست ما خالي است - زمانيكه روحاني گفت خزانه ما خالي است -؛ پذيرفت آمريكا مي‌تواند با يك بمب همه تأسيسات دفاعي ما را نابود كند- سخنان ظريف درباره توان نظامي آمريكا-؛ و نتيجه آن، ديكته آمريكايي و نوشتن تيم ايراني مي‌شود!
در مذاكرات بين‌المللي يك نيروي حاكم قضايي-پليسي نيست كه ضمانت توافقات باشد مگر اينكه خود شما ضمانت اجراي آن را فراهم كنيد كه اين موضوع در مذاكرات برجام رعايت نشد.
* چگونگي آزادي 12 ميليارد دلار اموالمان در ماجراي گروگان‌هاي آمريكايي
مثالي بزنيم در جريان بيانيه الجزاير ما 52 گروگان داشتيم كه براي آمريكايي‌ها فوق العاده ارزشمند بودند. دولت ايران اين موضوع را مي‌دانست كه اين مذاكرات منجر به پيروزي يا شكست دولت كارتر مي‌شود و از سوي ديگر ما حدود 50 ميليارد دلار سرمايه نقدي و غيرنقدي در آمريكا داشتيم. به توافق رسيديم كه در مقابل آزادي اموال خود، 52 گروگان را آزاد كنيم كه يك بازي برد-برد بود. ما حاضر نشديم اول گروگان‌ها را آزاد كنيم بلكه درست در يك زمان اتفاق افتاد. گروگان‌ها در فرودگاه مهرآباد جمع شدند و با دستور خزانه داري آمريكا 12 ميليارد دلار پول ما به حساب‌هاي‌مان در اروپا منتقل شد و پس از آن اجازه پرواز هواپيماي الجزايري را داديم.
* جزئياتي از تبادل 4 زنداني 2 تابعيتي و دريافت 1.7 ميليارد دلار طلبمان از آمريكا
همين ماجراي 4 زنداني دو تابعيتي آمريكا در ايران كه توافق كرديم در مقابل استرداد آنها 1.7 ميليارد دلار از مطالبات ما را بدهند و تعدادي از زندانيان ما را آزاد كنند و تحريم بانك سپه را هم بردارند. با اين وجود اعلام كرديم همان هواپيمايي كه قصد بردن اين 4 نفر را دارد بايد با خود پول نقد بياورد و تا زمانيكه پول نقد در فرودگاه مهرآباد گرفته نشد آنها را آزاد نكرديم.
حالا اين موارد را با برجام مقايسه كنيد. عليرغم توصيه رهبر انقلاب كه مرحله به مرحله پيش برويد، يك باره و ناشيانه چند هزار كيلو اورانيوم را خارج كرديم، قلب رآكتور اراك را بتن ريزي كرديم و تعداد سانترفيوژها را به حداقل رسانديم و حالا مي‌گوييم طرف مقابل به تعهدش عمل كند! هر كس ديگري جاي آمريكايي‌ها بود هم به تعهدش عمل نمي‌كرد.
حالا هم معلوم شده كه پشت پرده و محرمانه تعهدات بيشتري به كدخدا داده‌ايم كه مسئله FATF يكي از آنهاست. همچنين پذيرفتيم در موضوع نفت حاكميتمان بر ذخاير نفتي را به شركت‌هاي بزرگ نفتي بدهيم و به صد سال قبل بازگرديم. امروز هم كه مي‌گويند تا زمانيكه ايران تغيير رفتار ندهد از رابطه خبري نيست.
در FATF ما خود تحريمي را دنبال مي‌كنيم كه از كاپيتولاسيون هم بدتر است، زيرا با دست خودمان نهادهايمان را تحريم مي‌كنيم يا در IPC ما به عقب بازگشته‌ايم. در حاليكه در بدترين شرايط(جنگ و تحريم‌هاي اخير) توانستيم پيچيده‌ترين امور نفتي را پيش ببريم، اما با اين قراردادها مخازن را در اختيار خارجي‌ها مي‌گذاريم كه هر بلايي مي‌خواهند سر آنها بياورند.
خارجي‌ها دنبال سود خود هستند حتي اگر به قيمت نابودي مخازن نفتي ما باشد. متأسفانه هيئت رئيسه مجلس هم در پيشبرد اين امور مهارت زيادي دارد كه تصويب 20 دقيقه‌اي برجام از نمونه‌هاي آن است كه رهبري فرمودند "از مجلس عبور دادند".
تسنيم: موضوع مذاكرات دو جانبه در مسائل منطقه‌اي نيز اين روزها مطرح مي‌شود.
محمدي: در منطقه كه امروز دست بالا را داريم، بدنبال مذاكره هستند در حاليكه در موارد گذشته پرونده روشني ندارند. آنها مي‌گويند مانند مصر باشيم. وقتي آقاي هاشمي مي‌گويد براي پيشرفت اقتصادي بايد مثل ژاپن و آلمان بود، يعني بايد شكست و سلطه آمريكا را بپذيريم.
در جريان قطعنامه 598 علت اينكه نتوانستيم بعد از قطعنامه تا مدت زماني با صدام به توافق برسيم اين بود كه صدام قصد حمله به كويت را داشت و به ما احتياج داشت وگرنه در مذاكره بدون داشتن اهرم‌هاي لازم دستاوردي كسب نمي‌شود.
* مذاكره با آمريكا درباره سوريه، رزمندگان مقاومت را دلسرد مي‌كند
تسنيم: برخي مي‌گويند بهتر است از طريق مذاكره با آمريكا مسئله سوريه را به نحوي حل كرد. و اشاره مي‌كنند به اينكه ايران سالها پيش در موضوع عراق با آمريكا به صورت موردي و محدود مذاكراتي داشته است.
محمدي: بايد مسائل را از هم تفكيك كرد. درباره عراق ما فقط حول امنيت عراق گفت‌وگو كرديم كه البته نتيجه‌اي نداد چرا كه آنها مي‌گفتند ايراني‌ها بايد از عراق بروند و ما هم مي‌دانستيم اگر خارج شويم عراق ناامن‌تر مي‌شود.
درباره مسائل سوريه و مقاومت، فاصله بسيار عميقي بين خواسته ما و آمريكا وجود دارد. ما معتقديم بشار بايد باشد و مردم درباره آن تصميم مي‌گيرند و تروريسم هم در آنجا بايد ريشه كن شود، اما آمريكا درست برعكس اين مسير را مي‌رود و مي‌گويد سوريه هم بايد تجزيه شود.
تجزيه سوريه نه به صلاح منطقه است و نه به صلاح كشور. مذاكره يك دستور كار مي‌خواهد كه براساس آن يك نوع پيش مذاكره انجام مي‌شود. يقيناً چيزي كه از ما خواهند خواست اين است كه دست از سوريه برداريم. سرنوشت مسئله سوريه را فقط ميدان جنگ مشخص مي‌كند. روسيه دوبار با آمريكا درباره آتش بس به توافق رسيد، اما هردوبار آمريكا و تروريست‌ها از اين آتش بس سوءاستفاده كردند.
يقيناً اگر در شرايط فعلي پاي ميز مذاكره برويم، اولين نگراني متوجه رزمندگان مقاومت خواهد بود فارغ از اينكه نتيجه مذاكرات چه خواهد شد.
در جريان جنگ 33 روزه مذاكره‌اي نشد و رژيم اسرائيل مجبور شد مفتضحانه صحنه جنگ را ترك كند.
يقيناً هر نوع مذاكره‌اي در سوريه با مقدمه آتش بس همراه خواهد بود و اين آتش بس به سود گروه‌هاي تروريستي است.
* آمريكا از ويتنام شكست خورد و مجبور به تغيير رويه شد
تسنيم: چندي پيش يك رسانه انگليسي براي تشويق ايران به مذاكره با آمريكا نوشت كه كشورهايي مانند ويتنام و چين بعد از ترك خصومت با آمريكا و نشستن پاي ميز مذاكره با اين كشور پيشرفت كردند. آيا چنين ادعايي درست است؟
محمدي: آمريكا در ويتنام 700 هزار نيرو داشت، اما مقاومت مردم ويتنام منجر به فرار آنها ازپشت بام سفارت آمريكا شد. پس از آن بود كه آمريكا در كنفرانس پاريس عهدنامه شكست را امضا كرد و پذيرفت كه ويتنام جنوبي به ويتنام شمالي ملحق شود و خرابي‌هاي جنگ را جبران كند و اين در حالي بود كه سربازان آمريكايي هم حاضر به ادامه جنگ نبودند. سربازان آمريكايي مجروح و معتاد به كشور باز مي‌گشتند و تظاهراتشان عليه دولت، آمريكا را وادار به پايان جنگ كرد و ويتنام پيروز شد و آمريكا هم پذيرفت كه ويتنام يك كشور مستقل و قدرتمند است.
البته هنوز هم زخم جنگ ويتنام در دل آمريكايي‌ها هست و اگر فرصتي بيابند انتقامشان را خواهند گرفت. در ضمن ويتنام هنوز هم به عنوان يك كشور ضعيف اقتصادي است، عليرغم اينكه از جنگ آن مدت زيادي مي‌گذرد.
در كشور ما خصومت آمريكا مانعي براي رشد علمي و صنعتي كشور نبوده و توانسته‌ايم موجود زنده به فضا بفرستيم و رشد علمي ايران جزو 20 كشور اول است. در مواردي كه نگاهمان به خارج نبوده، مانند صنايع نظامي پيشرفت بسياري داشته‌ايم.
تسنيم: گفته مي‌شود الان در اقتصاد دنيا دلار حاكم است و حتي اگر هم با آمريكا رابطه نداشته باشيم باز در موضوع دلار و ارتباطات مالي مرتبط با آن نيازمند همراهي آمريكا هستيم. نظر شما چيست؟
محمدي: ما بايد آمريكا را از اريكه قدرت به زير بكشيم كه يكي از آنها سلطه اقتصادي و دلار است. بايد دلار را از چرخه اقتصادي خود خارج كنيم. تجارت با كشورهاي ديگر بايد با پول ملي يا ارز آنها باشد كه روسيه و چين به اين سمت رفته و دنيا هم به اين مي‌رود.
همانطور كه سلطه سياسي آمريكا را در دنيا به چالش كشيديم بايد سلطه اقتصادي آن را نيز به چالش بكشيم. اين كاري بود كه چين انجام داد و به مدت 25 سال اقتصادش را به روي دنيا بست.
تسنيم: اما گفته مي‌شود كه چين ضرر كرد و زمانيكه سياست‌هايش را تغيير داد به پيشرفت دست يافت.
محمدي: اشتباه آنها در همين است. چين ابتدا ساختار و زيربناي كشورش را سامان داد و زمانيكه قدرتمند شد درهايش را به سوي دنيا باز كرد. زمانيكه نياز داشت، توليد را دنبال كرد و زمانيكه توليدش مازاد مصرفش شد، درهاي دنيا را به روي خود گشود.
امروز رهبر انقلاب مي‌فرمايند ورود كالاهاي مشابه ساخت داخل به كشور منع شود، اما دولت اين كار را نمي‌كند. كشوري با اين همه امكانات طبيعي و انساني مي‌تواند به سرعت پيشرفت كند.
* اشتباه ياسر عرفات را تكرار نكنيم
تسنيم: مضر بودن رابطه و مذاكره با آمريكا براساس ايدئولوژي جمهوري اسلامي است يا تجربه‌هاي گذشته نيز آن را تشديد مي‌كند؟
محمدي: در كشور و در ميان نخبگان دو گروه داريم. يك گروه معتقد است كه مشكلات حل نمي‌شود مگر اينكه مذاكرات با آمريكا را دنبال كنيم. گروه ديگر كه نخبگان انقلابي هستند، معتقدند كه با نگاه به داخل مي‌توان پيشرفت كند.
در زمان طاغوت در ابعاد سياسي، نظامي و اقتصادي و فرهنگي وابسته بوديم و شعار انقلابمان استقلال بود كه توانستيم در ابعاد سياسي، نظامي و فرهنگي به استقلال برسيم و پيشرفت كنيم.
رابطه با آمريكا يعني اينكه استقلال خود در زمينه‌هاي سياسي، فرهنگي و نظامي را از دست بدهيم تا شايد از نظر اقتصادي به جايي برسيم كه اين حرف از نظر علمي، منطقي و تاريخي قابل قبول نيست. رهبر انقلاب هم عنوان كرده‌اند كه با طرفداران رابطه با آمريكا صحبت كرده‌ام و جوابي نداشته‌اند كه به من بدهند.
آمريكا تا زمانيكه ما را له نكند آرام نمي‌گيرد و همان بلايي كه سر ياسر عرفات آوردند سر ما مي‌آورند. ياسرعرفات در نشست سازمان ملل با شاخه زيتون و تفنگ آمد و گفت اگر به اندازه پشت يك الاغ به من زمين بدهيد من دولت تشكيل مي‌دهم. آنها شاخه زيتون و تفنگ را از وي گرفتند، به اندازه پشت الاغ هم خاك به او ندادند و بعد هم مسمومش كردند و جنازه‌اش را هم به خانواده‌اش ندادند.
* روسيه و انگليس فعلي، شوروي و بريتانياي گذشته نيستند/ روابط ما با آنها از موضع برابر است
تسنيم: تاريخ رابطه ما با بريتانيا و شوروي (روسيه) هم درخشان و شيرين نبوده، پس چرا با اين كشورها رابطه و مذاكره مشكلي ندارد اما با آمريكا دارد؟
محمدي: اولاً ما به هيچكس باج نمي‌دهيم. دوم اينكه هم روسيه و هم انگليس عليرغم كارنامه سياه و خباثت‌هايي كه در گذشته عليه ما داشته‌اند به جايي رسيده‌اند كه ديگر اراده و عرضه استمرار و چپاول را ندارند. زماني آفتاب در بريتانيا غروب نمي‌كرد، اما حالا يك جزيره كوچك در حال تقسيم شدن است.
روسيه جديد با روسيه تزاري و شوروي هم متفاوت است كه مشتق از 15 كشور است. روسيه نه در همسايگي ماست و نه داعيه‌اي دارد و پذيرفته كه رابطه‌اي برابر با ايران داشته باشد و ما نيز مشكلي نداريم.
ما در دوره هاشمي و بعد از فروپاشي شوروي 20 ميليارد دلار قرارداد نظامي با روس‌ها بستيم كه هم به نفع آنها بود و هم ما. ما براساس تعصب، سياست خارجي را دنبال نمي‌كنيم بلكه براساس واقعيات تاريخي است كه همچنان هم ادامه دارد.
گفت‌وگو از علي حيدري


منبع:تسنيم كد مطلب: 354141

 ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۲۷ ] [ ahmad ]ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۲۷ ] [ ahmad ]
خاطرات دفاع مقدس ( 33) از كتاب خاطرات زيبا نوشته حجت الاسلام علي اسماعيلي كريزي    
  •  
     

در خدمت شهيد ميثمي:

 

 

 

جلسة توجيهي يك روزه‌اي در اهواز براي براي رابطين تيپ و لشكر‌ها‌ي منطقه جنوب گذاشتيم و همه مسئو لين بازرسي و قضايي مربوطه را دعوت كرديم و از شهيد ميثمي مسئو ل دفتر نمايندگي امام در سپاه (قرار گاه كربلا) نيز دعوت بعمل آمد، تا ضمن اينكه مسايل قضايي توسط اينجانب توضيح داده مي‌شود؛ ايشان هم مسايل اخلاقي را متذكر شوند. ايشان پذيرفتند مجلس ما را باقدوم خودشان مزين فرمودند. پس از حضور مطالب بسيار زيبايي را در زمينه اخلاق و نحوة رفتار با ارباب رجوع و رعايت حال متهمين بيان فرمودند كه با توجه به موقعيت معنوي و شغلي ايشان خيلي مؤثر بود.

 

 

 

منبع : كتاب خاطرات زيبا نوشته حجت الاسلام علي اسماعيلي كريزي

 

 

 

http://barrudkariz.b88.com/ 

 

 

 


احمداسماعيلي كريزيادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۲۶ ] [ ahmad ]
خاطرات دفاع مقدس ( 33) از كتاب خاطرات زيبا نوشته حجت الاسلام علي اسماعيلي كريزي

 

 

 

 

با شهيد يزداني:

 

 

 

 

 

 

  •  
  •  

 

 

 

شهيد محمد يزداني كه در زمان شهادت به عنوان معاون گردان كوثر بود، از دوران دبيرستان هميشه در جبهه حضور فعال داشت و چندين مرتبه مجروح شد ودر بيمارستانهاي مختلفي من جمله بيمارستان بنت الهدا و شريعتي مشهد بستري بود ويك مرتبه براثر شدت جراحت چندين ماه روده‌هاي وي بيرون از شكم و در يك محفظة پلاستيكي روي شكم نگهداري مي شد، لكن با روحيه‌اي وصف نشدني تا زخمها مقداري التيام پيدا مي‌كرد، مجدداً به جبهه بر مي گشت. او در قنوت با حالت خاصي اين دعا را مي‌خواند: اللهم ارزقني زيارت قبر الحسين في الدنيا و شفا عته في الآخره. چهرة معصوم او هرگز فراموش نمي‌شود.

منبع : كتاب خاطرات زيبا نوشته حجت الاسلام علي اسماعيلي كريزي

 

 

سردارشهيدمحمديزداني كريزي  معاون گردان كوثر   لشكربيست ويك امام رضا(ع) ،استان خراسان رضوي   ،شهرستان كاشمر/محل شهادت شلمچه ،   استان خوزستان،اهواز،عمليات كربلاي پنج/ مزار:گلزارشهيدمدرس كاشمر
تاريخ شهادت نوزدهم ديماه   سال يكهزاروسيصدوشصت وپنج هجري شمسي/     نوزدهم ديماه مصادف باسي امين سالگردشهادت ايشان  مي باشد./شادي روحش صلوات وراهش پررهروباد//   احمداسماعيلي كريزي

 

http://barrudkariz.b88.com/ 

 ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۲۶ ] [ ahmad ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ]
.: Weblog Themes By tinablog :.

کد ِکج شدَنِ تَصآویر

کداهنگ برای وبلاگ

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
درباره وبلاگ

سياسي،اجتماعي،فرهنگي
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب

|