بیت کوین چیست ؟
ارز دیجتال
خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
گوشی موبایل
تور کیش
اخبار پزشکی سلامت
بررودكريز

بررودكريز
 
نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 57
دیروز : 51
افراد آنلاین : 1
همه : 27467
پيام تسليت رهبر انقلاب اسلامي در پي ارتحال حجه الاسلام هاشمي رفسنجاني

 

پيام تسليت رهبر انقلاب اسلامي در پي ارتحال حجه الاسلام هاشمي رفسنجاني

اكنون اين مبارز كهنسال در محضر محاسبه‌ي الهي با پرونده‌اي مشحون از تلاش و فعاليت گوناگون قرار دارد، و اين سرنوشت همه‌ي ما مسئولان جمهوري اسلامي است.

بسم‌الله الرحمن الرحيم
انّا لله و انّا اليه راجعون
با دريغ و تأسف خبر درگذشت ناگهاني رفيق ديرين، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامي، و همكار نزديك سالهاي متمادي در عهد جمهوري اسلامي جناب حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي حاج شيخ اكبر هاشمي رفسنجاني را دريافت كردم. فقدان همرزم و همگامي كه سابقه‌ي همكاري و آغاز همدلي و همكاري با وي به پنجاه و نه سال تمام مي‌رسد، سخت و جانكاه است. چه دشواريها و تنگناها كه در اين دهها سال بر ما گذشت و چه همفكريها و همدليها كه در برهه‌هاي زيادي ما را با يكديگر در راهي مشترك به تلاش و تحمل و خطرپذيري كشانيد. هوش وافر و صميميت كم‌نظير او در آن سالها، تكيه‌گاه مطمئني براي همه‌ي كساني كه با وي همكار بودند به ويژه براي اينجانب به شمار مي‌آيد. اختلاف نظرها و اجتهادهاي متفاوت در برهه‌هائي از اين دوران طولاني هرگز نتوانست پيوند رفاقتي را كه سرآغاز آن در بين‌الحرمين كربلاي معلّي بود به كلي بگسلد و وسوسه‌ي خناساني كه در سال هاي اخير با شدت و جديت در پي بهره برداري از اين تفاوت هاي نظري بودند، نتوانست در محبت شخصي عميق او نسبت به اين حقير خلل وارد آورد.
او نمونه‌ي كم نظيري از نسل اول مبارزان ضد ستم شاهي و از رنج ديدگان اين راه پر خطر و پر افتخار بود.
سال ها زندان و تحمل شكنجه هاي ساواكم و مقاومت در برابر اين همه و آن گاه مسئوليت هاي خطير در دفاع مقدس و رياست مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان و غيره، برگ هاي درخشان زندگي پر فراز و نشيب اين مبارز قديمي است.
با فقدان هاشمي اينجانب هيچ شخصيت ديگري را نمي شناسم كه تجربه اي مشترك و چنين دراز مدت را با او در نشيب و فرازهاي اين دوران تاريخ ساز به ياد داشته باشم.
اكنون اين مبارز كهنسال در محضر محاسبه‌ي الهي با پرونده‌اي مشحون از تلاش و فعاليت گوناگون قرار دارد، و اين سرنوشت همه‌ي ما مسئولان جمهوري اسلامي است.
غفران و رحمت و عفو الهي را براي وي از صميم قلب تمنا مي‌كنم و به همسر گرامي و فرزندان و برادران و ديگر بازماندگان ايشان تسليت عرض ميكنم .
غفرالله لنا و له
سيد علي خامنه اي
۱۹ ديماه ۱۳۹۵


  احمداسماعيلي كريزي/"خراسان رضوي،شهرستان كاشمر"

http://baghdasht1.blogfa.com

 

 

/

 

http://barrud.rasekhoonblog.com/http:

 

 

 

//barrud.rasekhoonblog.com

 

 

 

 ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۵۸ ] [ ahmad ]
 

عكس/آيت الله طالقاني در كنار جهان پهلوان

تصوير جهان پهلوان تختي  در حال دريافتقرآن از آيت الله طالقاني در مسجد هدايت تهران


 

عكس/آيت الله طالقاني در كنار جهان پهلوان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۵۸ ] [ ahmad ]
نوزدهم دي ۱۳۵۶ در كلام رهبر معظم انقلاب       كد خبر: ۸۲۸۷۸             رهبر معظم انقلاب معتقدند: يك حادثه، گاهي به قدري عميق و حكيمانه و بجا در طول زندگي يك ملت اتفاق مي‌افتد كه تأثيرات آن براي سال‌هاي متمادي، گاهي براي قرن‌هاي متوالي باقي مي‌ماند. يقيناً روز نوزدهم دي براي ملت ايران از جمله اين حوادث بود.
عقيق:در هفدهم دي‌ماه 1356 مقاله «ايران و استعمار سرخ و سياه» در روزنامه اطلاعات منتشر شد. در اين مقاله كه با نام مستعار «احمد رشيدي مطلق» نوشته شده بود، بي‌حجابي، فضليت و حجاب كهنه‌پرستي و ارتجاع معرفي شده بود. همچنين حاوي مطالبي تندي عليه امام خميني بود و ايشان را مردي «بي‌اعتقاد» و «وابسته و سرسپرده به مراكز استعماري» ناميده و قيام 15 خرداد 42 را توطئه استعمار سرخ و سياه معرفي كرده بود!
با انتشار اين مطالب اهانت‌آميز، اولين واكنش‌ها در شهر قم آغاز شد. مدرسين حوزه علميه قم دروس حوزه را در روز 18 دي تعطيل اعلام كردند و در اين روز، طلاب با تشكيل اجتماع بزرگي تظاهرات خود را به سوي منازل مراجع آغاز كردند و تعدادي از علما و مراجع قم در سخنراني هاي خود، به حمايت از امام و محكوميت اهانت به ساحت ايشان پرداختند. بازاريان قم با مشاهده حركت حوزه علميه، تصميم به تعطيلي مغازه‌هاي خود در 19 دي گرفتند. روز نوزدهم دي ماه ساواك و شهرباني به كمك نيروهاي كمكي از تهران وارد شده و در حوالي مدارس علميه متمركز شدند و با مشاهده حركت عظيم مردم، آن‌ها را به رگبار بستند كه نتيجه آن شهادت جمع زيادي از طلاب و مردم قم بود.

رهبر معظم انقلاب در سال‌هاي اخير در سالگرد اين حماسه بزرگ ديدارهايي با مردم قم داشته‌اند و نكاتي را بيان كرده‌اند كه برخي از اين نكات در ادامه مي‌آيد:
ـ  اگر ما حادثه‌ي نوزدهم دي را مبدأ تاريخ تحولات جديد دنيا بدانيم، شگفت‌آور نيست و سخني به گزاف گفته نشده است. حوادث جامعه‌ي بشري و اين عالم بزرگ، متأثر از قانون تأثير متقابل است. حوادث بر روي هم تأثير مي‌گذارد و زنجيره‌ي حوادث تاريخي، وقايع بزرگ را به وجود مي‌آورد. اگر اينجور تصوير كنيم صورت مسئله را، كه حركت مردم قم در روز نوزدهم دي در سال 56 يك جرقه‌اي بود در فضاي ظلمانىِ عجيبِ خفقانِ آن روز - كه شرح اختناقي كه آن روز در كشور وجود داشت و همه دنياي به‌اصطلاح طرفدار آزادي، پشتيبان آن خفقان بودند و از حكمرانان و سلطه‌گران مستبد و ديكتاتور با همه‌ي وجودشان دفاع ميكردند، كتاب‌هاي زيادي لازم دارد - در يك چنين فضائي، اين خون‌هاي پاكي كه در چهارمردان قم ريخته شد و حركت عظيم مردم قم را در روز نوزدهم دي پديد آورد، جرقه‌اي بود كه در حقيقت اصابت كرد به انبار و آذوقه‌ي ذخيره‌ي عظيم ايمانىِ اين مردم، و ناگهان فضا را منقلب كرد. اگر حادثه‌ي نوزده دي قم نمي‌بود، آن حوادث گوناگون شهرستان‌ها و سلسله‌ي اربعين‌ها كه مردم را به ميدان مبارزه كشاند، به وجود نمي‌آمد. اگر آن تحولات و آن حوادث نبود، 22 بهمن به وجود نمي‌آمد، انقلاب اسلامي به پيروزي نمي‌رسيد. (منبع)
ـ عاشورا يك نيمه‌روز بيشتر نبود؛ تاريخ را تكان داد و متحول كرد. يك حادثه، گاهي به قدري عميق و حكيمانه و بجا در طول زندگي يك ملت اتفاق مي‌افتد كه تأثيرات آن براي سال‌هاي متمادي، گاهي براي قرن‌هاي متوالي باقي مي‌ماند. يقيناً روز نوزدهم دي براي ملت ايران از جمله‌ي اين حوادث بود. ظرفيت حضور مردم و خشم مقدس و انقلابي مردم در طول سال‌هاي متمادي با ظلم دستگاه طاغوت و اعمال نفوذ بيگانگان لبالب شده بود؛ يك حركت هوشمندانه و بجا لازم بود. يك حركت هوشمندانه و بجا لازم بود. اين حركت را شما مردم قم در روز نوزدهم دي‌ماه انجام داديد و اين گردونه به حركت در آمد. آنچه كه نظام طاغوت بر سر اين كشور و اين ملت آورد، در طول سال‌هاي متمادي حاكميت سياه و ننگين خود، حقيقتاً يكي از فصول تلخ تاريخ ماست. (منبع)
ـ در مورد خود شما مردم قم، حساسيت در بين دشمنان كشور و دشمنان انقلاب خيلي زياد است. با قم و قمي و حوزه‌ي علميه و جوانهاي قم و روحيات مردم قم اينها بشدت بدند، مخالفند؛ چرا؟ چون از قم سيلي خوردند. استكبار، جبهه‌ي ضد اسلام، جبهه‌ي ضد ملت ايران از قم سيلي خورده است. يكي از مواردي كه سيلي خورده، همين نوزدهم دي است. مردم قم زودتر از ديگران احساس تكليف كردند، اوضاع را شناختند، مسئوليت را حس كردند و به ميدان آمدند؛ اينها خيلي مهم است. (منبع)
ـ مقطع ديگر، مقطع سال 56 است كه عمق توطئه‌ي دشمن را در اهانت به امام بزرگوار درك كردند؛ فهميدند مسئله چيست؛ صرفاً اين نيست كه خواسته‌اند به امام بزرگوار اهانتي بكنند. در شهر قم، اولين تظاهرات مردمىِ گسترده عليه آن حركت خائنانه به وجود آمد. خون جوانان قمي در اين خيابان‌ها، در همين خيابان ارم، در خيابان چهارمردان بر روي زمين ريخته شد؛ جان دادند؛ با خون خودشان صدق سخن خودشان را اثبات كردند. در طول اين سي سالِ بعد از پيروزي انقلاب، باز در همه‌ي مقاطع، اين مردم مردمي هستند كه با اخلاص، با صدق و صفا و با بصيرتِ مثال‌زدني وارد ميدان شدند. دشمن براي قم برنامه داشت، طرح داشت؛ اگر مردم قم بيدار نبودند، بابصيرت نبودند، طرح‌هاي دشمنان درباره‌ي قم، طرح‌هاي خطرناكي بود. بيداري مردم و حضور حوزه‌ي علميه در اين شهر موجب شده است كه اين شهر پايگاه بصيرت باشد. (منبع)
ـ درباره‌ي روز نوزدهم دي، سي و چند سال است كه گويندگان مختلف و متفكّران و اهل سخن و اهل نظر و تأمّل دارند حرف مي‌زنند؛ از ابعاد مختلف اين حادثه را مورد ملاحظه قرار داده‌اند، تحليل كرده‌اند، توصيف كرده‌اند، نقش و تأثير آن را بيان كرده‌اند؛ در عين حال به گمان اين حقير، هنوز مسئله‌ي مهمّ حادثه‌ي نوزدهم دي درخور تأمّل و تدقيق است؛ ابعادي در اين حادثه وجود دارد كه قابل بازگو كردن و درس گرفتن است؛ يكي از اين ابعاد اين است كه حادثه‌ي نوزده [دىِ‌] قم، مظهر و نماد اين آيه‌ي شريفه است: فَانتَقَمنا مِنَ الذينَ اَجرَموا وَ كانَ حَقًّا عَلَينا نَصرُ المُؤمِنين؛ در آيه‌ي قرآن، در سوره‌ي مباركه‌ي روم، به تعبير خداوند متعال نصرت مؤمنين حقّي است بر عهده‌ي خداوند؛ چند جا در قرآن كريم اين تعبير به كار رفته است - [مثل‌] عَلَيهِ حَقًّا فِي التَّوراةِ وَ الاِنجيلِ وَ القُرءان، و موارد ديگري - و يكي اينجا است كه ميفرمايد اين حقّي است بر عهده‌ي ما يعني بر عهده‌ي ذات اقدس پروردگار عالَم كه مؤمنين را نصرت بدهيم. خب، اين در چه شرايطي است؟ در چه شرايطي گفته‌اند كه مؤمنين نصرت پيدا ميكنند؟ اين در آن شرايطي است كه هيچ روزنه‌ي اميدي به حسب ظاهر وجود ندارد. (منبع)
ـ مسئله‌ي نوزدهم دي، صرفاً يك حادثه‌ي تاريخىِ گذرا نيست. اهميت اين حادثه از آنجاست كه بخشي از ملت ايران - كه مردم عزيز قم بودند - حادثه‌اي را پيش از وقوع آن حس كردند. حس بيداري و هوشياري اين مردم به كمك آن‌ها آمد، تا يك جريان عظيمي را در كشور شروع كنند. قضيه‌ي اهانت به امام بزرگوار در يك روزنامه و به قلم يك مزدور دربار طاغوت، از نظر خيلي از مردم سطحي‌نگر و ظاهربين، آن روز چندان اهميتي نداشت؛ عمق اين قضيه و بخش پنهاني اين توطئه را احساس نميكردند؛ درك نمي‌كردند. وقتي يك توطئه‌اي را انسان احساس نكند، طبعاً عكس‌العملي هم در مقابل آن نشان نمي‌دهد. مردم قم، جوانان قم، احساس كردند؛ درك كردند؛ اهميت حادثه را فهميدند. اين مهمترين بخش از اين حادثه‌اي است كه در تاريخ انقلاب ما اتفاق افتاد. (منبع)
ـ ... خشم عمومي در همه جاي ايران گسترده بود؛ منتها مثل همه‌ي حوادث ديگر لازم بود نقطه‌ي آغازيني به وجود بيايد؛ قهرماني پا وسط ميدان بگذارد و شروع كند. اين شروع كننده، مردم قم و حوزه‌ي علميه‌ي قم بودند؛ اهميت قضيه اين جاست. انگيزه، اسلام؛ هدف‌ها، تعريف شده‌ي به وسيله‌ي معرفت ايماني و اسلامي؛ اميد به حمايت الهي و تكيه به نيروي مجاهدت ملي؛ اين مجموعه ي آن چيزي بود كه ملت ايران، چه در نوزده دي، چه در حوادثي كه پس از آن به بركت نوزده دي پيش آمد، آن را در خود جمع كرده بود. اين حادثه، طوفان را آغاز كرد؛ طوفاني كه هلاك در آن، براي نيروهاي ضد حق، نيروهاي طغيان و نيروهاي شر قطعي شده بود. «ولقد كتبنا في الزبور من بعد الذكر انّ الارض يرثها عبادي الصالحون»؛ اين وعده ي الهي است. (منبع)
ـ نوزدهم دي يك نقطه درخشنده است؛ نه فقط در تاريخ قم، بلكه در تاريخ كشور ما و تاريخ انقلاب. جوانان قم، مرد و زن، طلبه و غير طلبه، در اين روز يك پاسخِ مؤمنانه و قهرمانانه به نياز زمان دادند. مهم اين است كه هر ملتي، هر شخصي و هر مجموعه‌اي بتواند به نياز زمانه خود پاسخ دهد. البته مردم قم اوّلين بار در نوزدهم دي نبود كه اين هوشياري و هوشمندي و شجاعت را از خود نشان دادند؛ هزارودويست سال است كه شهر قم پايگاه اشاعه افكار منوّر اهل‌بيت عليهم‌السّلام است. 
 
 
 
منبع:khamenei.ir
  http://barrudkariz.b88.ir/   احمداسماعيلي كريزي/"خراسان رضوي،شهرستان كاشمر"  
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۵۸ ] [ ahmad ]
 

 

 

 

 

 

 

 

 

گرامي ميداريم ياد وخاطره

شهداي انقلاب اسلامي وهشت

سال دفاع مقدس، شهداي مدافع حرم، اما م شهدا، يادگارا ن امام خميني (ره)،شهداي قيام خونين نوزدهم ديماه علي الخصوص سرداران و شهداي معظم عمليات هاي كربلاي چهاروپنج وبيست وسه هزار شهيد استانهاي خراسان را.

 

احمد اسماعيلي كريزي.

 

 

 

http://barrudkariz.b88.ir/

 
احمداسماعيلي كريزي/"خراسان رضوي،شهرستان كاشمر"

 

 

 

 ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۵۷ ] [ ahmad ]
    كد خبر: 404882 | تاريخ مخابره :۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۲:۳۵ | سرويس: مراجع و علما 2   رهبر معظم انقلاب در ديدار مردم و روحانيون قم؛
آن چيزي كه دشمن را ناكام مي‌كند يك قوه‌ قضائيه‌ مقتدر و يك دولت شجاع و برنامه‌ريز است
حوزه/ هزاران نفر از مردم قم، در سالروز قيام ۱۹ دي ۱۳۵۶ و در آستانه‌ي سالروز وفات حضرت فاطمه‌ي معصومه (سلام‌الله‌عليها) با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي ديدار كردند.  

 

به گزارش خبرگزاري «حوزه» به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز (يكشنبه) در ديدار هزاران نفر از مردم قم، از «ايمان و معرفت ديني»، «قدرت علمي»، «اقتصاد مقاوم» و «حفظ عزت ملي» به‌عنوان عناصر چهارگانه اقتدار كشور و ملت ايران نام بردند و با تأكيد بر وظيفه مهم مسئولان و مديران ارشد كشور، دانشگاهيان، حوزويان، روشنفكران و فعالان سياسي و فرهنگي براي تقويت اين عناصر اقتدار، گفتند: مهمترين درس قيام ۱۹ دي مردم قم، شناخت دشمن و شيوه و سمت و سويِ دشمني، و اقدام به هنگام و با دقت، در مقابل او است.
رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار كه همزمان با سي و نهمين سالگرد قيام تاريخي مردم قم در ۱۹ دي سال ۱۳۵۶ برگزار شد، شناخت «نيازِ لحظه» و «اقدام به‌ هنگام مردم قم» را مهمترين ويژگي اين حركت برشمردند و افزودند: به همين دليل، قيام مردم قم تأثير خود را گذاشت و زمينه ساز حركت‌هاي بعدي و در نهايت، پيروزي انقلاب اسلامي شد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به وقتِ مخصوص هر فريضه، بهترين زمان انجام آن را «اول وقت» دانستند و خاطرنشان كردند: انجام با تأخيرِ فريضه يا انجام آن بعد از وقت، همانند اقدام توابين بعد از قيام عاشورا خواهد بود كه ديرهنگام و بدون تأثير بود.
ايشان، انقلاب اسلامي را «خيز بلند ملت ايران» براي رهايي از «وابستگي» و «عقب ماندگي» خواندند و گفتند: قطعاً اين حركت، با ايستادگي و مخالفت كساني كه نفع آنها در وابستگي و عقب ماندگي ملت ايران است، مواجه خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به برخي اظهارنظرها مبني بر «دشمن‌تراشي در انقلاب اسلامي»، تأكيد كردند: انقلاب و ملت ايران هيچ‌گاه به دنبال دشمن‌تراشي نيستند بلكه آن قلدرهاي زورگويي كه ايران را غصب كرده بودند و از اين كشور بيرون رانده شدند و منافع آنها در وابستگي و عقب ماندگي كشور است، امروز «دشمنِ خوني و آشتي ناپذير ملت ايران» هستند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي شرط اصلي از بين رفتن اين دشمني را «نااميدي دشمنان» دانستند و افزودند: دشمني‌ها با نظام اسلامي و ملت ايران وجود دارد و در مقابل، مهمترين وظيفه، «شناخت دشمن و اهداف او، و ايستادگي در مقابل دشمن» است.
ايشان با طرح اين سؤال كه «دشمن كيست؟» گفتند: دشمنان اصلي ايرانِ مستقل و پيش رونده، «آمريكا، انگليس، زرسالاران بين المللي و صهيونيست‌ها» هستند.
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: البته علاوه بر دشمنان خارجي، «دشمن دروني» هم داريم كه عبارت است از «بي انگيزگي، نااميدي، بي‌حالي، بي‌نشاطي، تنبلي، سياست‌هاي غلط، رفتارهاي بد، اختلافات گوناگون، و تنگ نظري».
حضرت آيت الله خامنه‌اي تأكيد كردند: اگر ما تنبلي كنيم و به‌وقت عمل نكنيم، دشمن را اشتباه بگيريم و به‌جاي «شيطان اكبرِ واقعي»، يك برادرِ ناباب را دشمن بگيريم، ضربه خواهيم خورد.
ايشان وجود دشمنان اصلي خارجي را نه يك شعار بلكه واقعيتي مبتني بر مباني مستدل دانستند و گفتند: وقتي كه وزير امور خارجه به‌اصطلاح «خوش اخلاق» آمريكا در نامه خداحافظي خود، به دولت بعدي توصيه مي‌كند كه «تا مي‌توانيد به ايران سخت بگيريد و تحريم‌ها را حفظ كنيد، زيرا با سخت گيري مي توان از ايران امتياز گرفت»، آيا اين دشمن نيست؟ چرا، دشمن است اما يك دشمنِ خندان؛ و رفتار اين دشمن خندان با آن دشمني كه ايران را محور شرارت مي‌خواند، هيچ تفاوتي ندارد.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: اينكه گفته مي‌شود «دشمن»، يك شعار و يا «دشمن‌تراشي» نيست، و اگر چشم را باز كنيم، دشمن را مي‌بينيم.
حضرت آيت الله خامنه‌اي همچنين درخصوص دشمني «انگليسي‌ها» خاطرنشان كردند: انگليس، استعمارگرِ پيرِ از كارافتاده، اكنون بار ديگر به خليج فارس آمده و قصد دارد با استفاده از كشورهاي اين منطقه، منافع خود را به دست آورد و به همين دليل در حالي‌كه خود، يك «تهديد واقعي» است، ادعا مي‌كند كه ايران، تهديد است.
ايشان گفتند: همچنين محافل انگليسي در حال برنامه‌ريزي و تصميم‌گيري براي كشورهاي منطقه و ايران هستند و يكي از اهداف آنها، «تجزيه عراق، سوريه، يمن و ليبي» است و در مورد ايران هم همين نيت را دارند اما چون به شدت از افكار عمومي ايران هراس دارند، آن را بر زبان نمي آورند.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: انگليسي‌ها به زعم خود، در حال برنامه‌ريزي براي محدوديت‌ها و تحريم‌هاي دوران بعد از برجام هستند و همچنين آموزش و تسليح افراد بومي در منطقه از جمله ايران است تا اين افراد به جان نظام اسلامي و ملت بيفتند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي بعد از برشمردن نمونه‌هاي عيني از اقدامات خصمانه انگليس بر ضد ملت ايران، خاطرنشان كردند: آيا اين، دشمن نيست؟ آيا دشمن از اين، خبيث‌تر مي‌توان يافت؟ بنابراين بايد دشمن و شيوه‌هاي دشمني او را شناخت.
ايشان با تأكيد بر اينكه همه آحاد مردم اعم از مسئولان، جوانان، كارگران، و دانشگاهيان بايد دشمن و اهداف او را بشناسند، گفتند: هدف اصلي دشمن، ملت ايران و نظام اسلامي است و اگر برخي اوقات نيز با برخي اشخاص يا برخي دستگاهها و نهادها دشمني مي‌كنند، به اين علت است كه آنها در مقابل او سينه سپر كرده‌اند و دشمن مي‌خواهد اين افراد يا نهادها را از سرراه خود بردارد.
رهبر انقلاب اسلامي مهمترين وظيفه مسئولان، دانشگاهيان، حوزويان و فعالان فرهنگي و سياسي را در چنين شرايطي، «بالا بردن قدرت كشور و مقاوم سازي از طريق تقويت عناصر اقتدار ملي» دانستند و افزودند: يكي از مهمترين عناصر اقتدار و تحرك كشور، «ايمان ديني مردم به‌ويژه جوانان» است، زيرا در طول ۱۴۰ سال گذشته، هر حركت جريان‌ساز و تأثيرگذاري كه در كشور روي داده است، عنصر اصلي آن، «ايمان ديني» بوده است.
حضرت آيت الله خامنه‌اي به قضايايي همچون «تحريم تنباكو»، «مشروطيت» و «ملي شدن صنعت نفت» اشاره و تأكيد كردند: در همه اين قضايا، «ايمان ديني» و «پيشاهنگي علما و روحانيون» به عنوان مظهر دينداري مردم، حرف اول را مي‌زد و هرگونه انحراف يا شكستي كه در اين قضايا به وجود آمد، به دليل دوري از عنصر ديني و كنار گذاشته شدن علما بود.
ايشان به نقش بي‌بديل «ايمان ديني» در «قيام پانزده خرداد»، «پيروزي انقلاب اسلامي»، «دوران دفاع مقدس» و قضاياي ديگر در سالهاي اخير اشاره كردند و گفتند: امروز تلاش گسترده‌اي براي تضعيف يا از بين بردن ايمان ديني در مردم به ويژه جوانان، در جريان است اما بايد اين عامل اقتدار را حفظ و تقويت كرد.
رهبر انقلاب اسلامي، شرطِ تأثيرگذاري ايمان ديني را همراه شدن آن با «معرفت ديني» دانستند و افزودند: معرفت ديني يعني حضور دين در جامعه، سياست، اقتصاد و اداره كشور و به تعبيري همان جمله معروف مرحوم مدرس كه گفت «ديانت ما عين سياست ما است».
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به برنامه‌ريزي و طراحي هيأت‌هاي انديشه ورز امريكايي و انگليسي براي مقابله با «دين سياسي» و «جدايي دين از سياست» خاطرنشان كردند: آنها به دنبال «دينِ گوشه‌ي مسجد و داخل خانه و فقط در درونِ افراد» هستند و نه «دينِ همراه با عمل در اقتصاد و سياست و زيربارِ دشمن نرفتن».
ايشان تأكيد كردند: دشمن از آن ديني مي‌ترسد كه دولت، اقتصاد، قدرت، سياست، ارتش و سيستم مالي و اداري دارد، بنابراين معرفت دينيِ صحيح، منفك نشدن دين از زندگي و سياست است.
رهبر انقلاب اسلامي، «قدرت علمي» را دومين عامل اقتدار كشور خواندند و گفتند: با وجود خباثت‌هاي برخي عناصر خودفروخته كه سعي در نااميد كردن جوانان و كوچاندن آنها از كشور دارند، اما جوانان انقلابي و مؤمن ايستاده‌اند و به حركت علمي خود ادامه مي‌دهند كه يك نمونه آن در ديدار چند روز پيش نخبگان بسيجي و مدال‌آور دانشگاه صنعتي شريف مشاهده شد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي تأكيد كردند: يكي از راههاي مقاوم سازي كشور، ادامه حركت علمي است، بنابراين حركت علمي نبايد متوقف شود و همچنين نبايد شتاب آن كاهش يابد.
ايشان از «اقتصاد مقاوم» به عنوان سومين عامل اقتدار كشور اشاره كردند و افزودند: نبايد مردم دچار مشكلات اقتصادي گوناگون همانند بيكاري و ركود باشند و مسئولان هم فقط حرف بزنند زيرا هدف اصلي از تحريم ها، ايجاد مشكلات اقتصادي و فشار بر مردم و جدا كردن آنان از نظام است و حتي در برداشتن تحريم‌ها نيز به گونه اي عمل مي‌كنند كه مشكلات باقي بمانند.
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: پادزهر اين طراحي دشمن، همان «اقتصاد مقاومتي» است كه بارها گفته‌ايم.
حضرت آيت الله خامنه‌اي تأكيد كردند: اگر كشوري اقتصاد قوي داشته باشد، پول آن كشور ارزش پيدا مي‌كند و مسئولان و مردم آن نيز داراي اعتبار مي‌شوند.
ايشان افزودند: يكي از راههاي اصلي مقاوم سازي اقتصاد، «رهايي از وابستگي به درآمد حاصل از فروش نفت» است زيرا قيمت نفت، اهرمي در دست ديگران براي فشار به كشورها است.
رهبر انقلاب اسلامي «حفظ عزت ملي» را چهارمين عامل اقتدار ملي برشمردند و تأكيد كردند: عزت ملي به معناي حفظ عزت كشور و ملت در مذاكرات بين المللي و رفت‌وآمدهاي ديپلماتيك، و زير بار زور نرفتن است.
حضرت آيت الله خامنه‌اي در جمع‌بندي اين بخش از سخنان خود خاطرنشان كردند: اگر اين عناصر اقتدار ملي را بشناسيم و تقويت كنيم و نسبت به اهداف و روشهاي دشمن نيز آگاهي پيدا كنيم، مي‌توانيم در مقابل طراحي‌هاي او برنامه‌ريزي و مقاومت كنيم اما اگر اين عناصر را نشناسيم و بصيرت نداشته باشيم، ممكن است به دشمن، كمك هم بكنيم و به جاي دشمن، دوست و جبهه خودي را هدف قرار دهيم.
ايشان با اشاره به تلاش دشمن براي از بين بردن عوامل اقتدار ملي، گفتند: از بين بردن «ايمان، حيا و عفاف، پايبندي به مباني ديني و حاكميت دين، متوقف كردن حركت علمي، مخدوش كردن عزت ملي»، و «تضعيف دستگاهها و نهادهايي كه مظهر اقتدار كشور هستند» از برنامه‌هاي دشمن است كه بايد در مقابل آنها ايستاد.
رهبر انقلاب اسلامي، «حمله به سپاه، بسيج و شوراي نگهبان» را در چارچوب طراحي دشمن براي تضعيف دستگاهها و نهادهاي مظهر اقتدار كشور خواندند و افزودند: من كاري به بگومگوهاي اخير رؤساي دو قوه ندارم زيرا موضوع مهمي نيست و به حول و قوه الهي تمام مي‌شود، اگرچه دشمن به دنبال بزرگ‌نمايي آنهاست اما همه بايد وجود يك قوه قضاييه مستقل، شجاع و قاطع را قدر بدانند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي تأكيد كردند: من همواره از دولتها، از مجلس شوراي اسلامي و از قوه قضاييه حمايت كرده و مي‌كنم اما بايد ديد دشمن به دنبال چيست و او را در رسيدن به اهدافش ناكام گذاشت.
ايشان تأكيد كردند: امروز مهمترين اهداف كشور، داشتنِ «دستگاه امنيتي قوي»، «دستگاه نظامي مقتدر و مردمي»، «حركت عظيم مردمي به نام بسيج»، «روحانيت آگاه به زمان و حاضر در صحنه»، «قوه قضاييه مقتدرِ كامل»، و «دولت برنامه ريزِ دقيق و شجاع» است زيرا با تأمين اين اهداف، حركت ملت ايران موفق خواهد شد و بايد هر كدام از اين عناصر كه موجود نيستند، تأمين، و عناصر موجود، حفظ شوند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به رويشها و حركتهاي علمي و فرهنگيِ پر شمار و فراگير جوانان مؤمن و انقلابي در كشور، گفتند: امروز بهترين مدال‌آوران كشور در مسابقات علمي، جوانان بسيجي هستند و جوانان نخبه، با هوش و همچنين اساتيد داراي فكر، انگيزه و عزم انقلابي در عرصه‌هاي علمي، فرهنگي، هنري و سياسي فعال هستند و ما مسئولان وظيفه داريم هر چه مي‌توانيم به اين جوانان پر انگيزه كمك كنيم.
ايشان با اشاره به شناخت نادرست دشمن از ملت ايران، «فتنه ۸۸» را نمونه‌اي از خطاهاي محاسباتي دشمن برشمردند و خاطرنشان كردند: دشمن در سال ۸۸ با به‌راه‌انداختن فتنه به خيال خود كار را به نقاط حساس و باريك رساند اما ناگهان حركت عمومي ۹ دي كه از جنس حركت ۱۹ دي ۵۶ بود، همه را مبهوت كرد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي بار ديگر وظيفه همه قشرهاي فعال كشور را «حفظ و تقويت عوامل اقتدار ملي» خواندند و تأكيد كردند: حتي كساني كه به دين و شريعت پايبندي و دلبستگي ندارند اما ايران را دوست دارند و خائن و دشمن در لباس دوست نيستند، بدانند كه «حمله به ايمان اسلامي جوانان»، «خيانت به ايران و كشور» است.
رهبر انقلاب اسلامي در پايان بار ديگر درس حادثه ۱۹ دي را «شناخت دشمن و شيوه‌هاي دشمني و ايستادگي و مقابله بهنگام و همه‌جانبه در مقابل او» دانستند و تأكيد كردند: اگر به اين درس عمل كنيم، دشمنان عنود و جهاني در مقابل ملت ايران هيچ غلطي نمي‌توانند بكنند.

 

 

 

http://barrudkariz.b88.ir/

 
احمداسماعيلي كريزي/"خراسان رضوي،شهرستان كاشمر"

 

 ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۵۷ ] [ ahmad ]
    1395/10/16 پنجشنبه

رئيس سازمان قضايي استان خراسان رضوي:

مسائل حقوق شهروندي در همه مراحل تعقيب و تحقيق بايد رعايت شود

كلاس آگاه‌سازي ويژه كاركنان مركز آموزش ثامن الائمه(ع) نيروي انتظامي با حضور رئيس سازمان قضايي نيروهاي مسلح استان خراسان رضوي برگزار شد.

كلاس آگاه‌سازي ويژه كاركنان مركز آموزش ثامن الائمه(ع) نيروي انتظامي با حضور رئيس سازمان قضايي نيروهاي مسلح استان برگزار شد.
در ابتداي اين كلاس، حجت الاسلام علي اسماعيلي با بيان حكمتي از مولاي متقيان علي (ع) درباره محاسبه نفس گفت: ايشان مي فرمايند، هر فردي كه نفس خود را مورد محاسبه قرار دهد سود خواهد برد و هركسي كه از اين عمل غفلت نمود خسران خواهد ديد.
وي با بيان اينكه نيروي انتظامي يك نيروي اجتماعي است، اظهار داشت: اين نيرو از همه نيروهاي ديگر بيشتر با مردم و حقوق آنها در ارتباط است و افراد اولين جايي كه به عنوان ناجي و فرياد رس به ذهن آنها خطور مي‌ كند نيروي انتظامي است.
اين مقام قضايي تأكيد كرد: به دليل همين اهميت، اگر كوچكترين كوتاهي در انجام وظيفه نيروي انتظامي صورت گيرد باعث بروز حوادثي خواهد شد.
رئيس سازمان قضايي نيروهاي مسلح استان خراسان رضوي، رعايت حقوق شهروندي را يك اصل دانست و افزود: حقوق شهروندي در همه مراحل تعقيب و تحقيق به خصوص در برخورد با افراد جامعه و حتي كساني كه با توجه به قانون توقيف مي شوند بايد رعايت شود و حق بازداشت بدون مجوز را نداريم.
رئيس سازمان قضايي نيروهاي مسلح استان در ادامه، با اشاره به اهميت جرم ايراد خسارت به اموال نظامي گفت: در خصوص خسارت به اموال نظامي حتي براي كوچكترين شي ء با كمترين قيمت بايد پرونده قضايي تشكيل و مراحل قانوني كار به دادسرا و دادگاه نظامي محول شود.
وي در پايان، به تشريح موادي از قانون مجازات اسلامي پرداخت و به سؤالات حضار پاسخ داد.

 

 

http://barrudkariz.b88.ir/

 
احمداسماعيلي كريزي/"خراسان رضوي،شهرستان كاشمر"    

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۶:۵۶ ] [ ahmad ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ]
.: Weblog Themes By tinablog :.

کد ِکج شدَنِ تَصآویر

کداهنگ برای وبلاگ

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا
درباره وبلاگ

سياسي،اجتماعي،فرهنگي
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب

|